WHISKY FRIDAYS by The Tasters Club

Το The Tasters Club έχει μπει πια στον 5ο χρόνο της ζωής του. Πλησιάζει τα 900 μέλη, έχει διοργανώσει 33 Tasting Days και 3 My Miele Moments (γευσιγνωσίες, ως επί το πλείστον whisky, καθώς και ρούμι, gin, κρασί, μπίρα), 2 ενότητες workshops με 12 επί μέρους σεμινάρια, 1 Masterclass με τον Master of Malt John Lamond4 θεματικές εκδηλώσεις στο The Ranch, 3 Whisky Tasting Weekends στο Costa Navarino και ιδιωτικές γευσιγνωσίες.

Αυτή τη σημαντική χρονιά, εκτός από τις καθιερωμένες μας μηνιαίες γευσιγνωσίες και τα extra events που προετοιμάζουμε, θα μπορούμε να συναντιόμαστε και σε σταθερή βάση. Το The Tasters Club “καταλαμβάνει” τις Παρασκευές στο AMBER και αναλαμβάνει να πραγματοποιήσει ένα ιδιότυπο Take Over, μετατρέποντας την ημέρα σε Whisky Day.

Ο Γιάννης Μηλιώνης θα επιμελείται τη whisky list και θα είναι ο οικοδεσπότης της ημέρας. Ο στόχος είναι να δημιουργηθεί μια δυναμική λίστα, που θα αλλάζει και θα ανανεώνεται συνεχώς. Η φιλοσοφία του The Tasters Club είναι γνωστή, έτσι όπως την έχετε γνωρίσει όλα αυτά τα χρόνια. It’s not about drinking. It’s about tasting. Και όσον αφορά το αγαπημένο μας “νερό της ζωής”, ένα μεγάλο ταξίδι αναζήτησης και απόλαυσης στον πανέμορφο κόσμο του whisky, με συνοδοιπόρους όλες και όλους εσάς.

Φέτος λοιπόν, αυτό το ταξίδι θα έχει έναν ακόμα προορισμό, το AMBER στην καρδιά της Αθήνας. Στην οδό Κολοκοτρώνη σε ένα καινούργιο, υπέροχα διαμορφωμένο και με υψηλή αισθητική χώρο, οι Whisky Fridays θα αποτελέσουν ένα αναλλοίωτο μυστικό, όπως μόνο ένα Κεχριμπάρι μπορεί να διατηρήσει. Εκτός από τη μοναδική ατμόσφαιρα, τις πολύ ενδιαφέρουσες εμφιαλώσεις και την καλή παρέα, θα έχετε τη δυνατότητα, αν το επιθυμείτε, να δειπνήσετε, επιλέγοντας από το νέο μενού του AMBER ή συνδιάζοντας συγκεκριμένα πιάτα με κάποιο whisky.

Από την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου

& κάθε Παρασκευή, από τις 7 μμ

Το Κεχριμπάρι επουλώνει, προστατεύει και δίνει ζωή. Θεωρείται αναζωογονητικός λίθος. Απομακρύνει την αρνητική ενέργεια και ενισχύει την αισιοδοξία. Έλκει την αγάπη, τον έρωτα και τους καλούς φίλους. Φέρνει καλή τύχη και ζωτικότητα στον κάτοχό του. Με αυτή τη διάθεση οι Whisky Fridays και το The Tasters Club, σας περιμένουν κάθε Παρασκευή στο AMBER Athens, είτε πρόκειτε για τη βραδινή σας έξοδο, ένα business dinner ή για ένα after office drink. Sláinte!

AMBER

Κολοκοτρώνη 38-40 & Λεοχάρους, Αθήνα

ΥΓ: Αν θέλετε να κλείσετε τραπέζι το τηλ. για Reserve είναι: 6974933888 (Βασιλική)