Sea, Sun n’ Peat

Ένα από τα πιο κλασικά ψυχαναγκαστικά που κουβαλάμε απ’ το Γυμνάσιο είναι η προσπάθεια να βρίσκουμε λόγους για να μεγαλώσουμε το καλοκαίρι. Αισίως λοιπόν, έχουμε μπει στο Σεπτέμβρη αλλά το καλοκαίρι για το Greek Whisky Association συνεχίζεται, και επειδή καλοκαιράκι χωρίς νησί δεν γίνεται, τη Δευτέρα, 16.09 στη κάβα Destillado  οδός Λώρη Μαργαρίτη 9, στη Θεσσαλονίκη, θα σας ταξιδέψουμε στο δεύτερο ομορφότερο νησί του πλανήτη, τη Μέκκα της τύρφης και των διαλεχτών αποσταγμάτων που δεν είναι άλλο από το Islay.

5 διαλεχτές ετικέτες από την ‘’Βασίλισσα ων Εβρίδων’’ έχουν επιλεγεί με απώτερο σκοπό να ταξιδέψουμε γευστικά, παρέα με μπόλικη τύρφη, αλμύρα και ιώδιο. Καπετάνιος σε αυτή τη θαλασσινή περιπέτεια  δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον Αλέξανδρο Σουρμπάτη.

Ως γνωστών οι θέσεις είναι περιορισμένες για αυτό όπως λένε και στο χωριό μας: first come, first served.

Η συγκεκριμένη εκδήλωση υπάγεται στις εκδηλώσεις του Greek Whisky Association, οπότε τα μέλη μπορούν , εφόσον το επιθυμούν ,να κάνουν χρήση του ή των ‘’free pass’’ όπως έχει αναφερθεί στα προνόμια των μελών κατά την εγγραφή τους στο G.W.A, καθώς και των εκπτώσεων που δικαιούνται ανάλογα με το είδος της συνδρομής σας.

ΙD Εκδήλωσης

Διοργάνωση: Greek Whisky Association