2ο Kalamata Whisk(e)y Festival

Tο 2ο Kalamata Whisk(e)y Festival είναι γεγονός!

Τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2023 στο ξενοδοχείο Elite City Resort, από τις 17:00 έως τις 22:00, η πόλη της Καλαμάτας υποδέχεται σε μια οργανωμένη εκδήλωση και μας παρουσιάζει 180 ετικέτες από τις μεγαλύτερες μάρκες whisky.

Στο 2ο Kalamata Whisk(e)y Festival που συνδιοργανώνουν η Cava Maniatis και το Kyttaro Rock Bar Kalamata, συμμετέχουν 20 εισαγωγικές, εμπορικές εταιρίες και ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Φίλων Ουίσκι Ελλάδας Greek Whisky Association.

Ομιλητές θα είναι:

O Εμμανουήλ Κεντικελένης, Μέλος της Πανελλήνιας Ένωσης Οινοχόων και Head Sommelier της Navarino Dunes

O Εμμανουήλ Μαθιουδάκης, Founder, Whisky Storyteller and Chief Sipper for thewhiskybeat.com

O Νικόλαος Χατζηανδρέας, Ιδρυτικό μέλος του Greek Whisky Association, Λάτρης του Whisky και Ιδιοκτήτης του The Bar Lab SKG στη Θεσσαλονίκη.