Virtual Whisky meet ups#9 από το Greek Whisky Association

Μια μυρωδιά περίεργη, ιδιότυπη, που χαρίζει απλόχερα, απρόσμενες και δυνατές συγκινήσεις. Αρώματα γεμάτα γήινη κάπνα και ιώδιο, νότες αλμύρας και υγρασίας συνδυασμένες με στάχτη, βανίλια και μπαχαρικά. Θέλετε και φρούτα; Έχουμε και από αυτά. Εσείς απλά κλείστε τα μάτια σας κι αφήσεις το μυαλό σας να ταξιδέψει σε ομιχλώδεις βραχότοπους, άγρια τοπία γεμάτα λιβάδια, λίγα λευκά σπιτάκια, κάμποσα παραθαλάσσια αποστακτήρια, ένα μονολιθικό κέλτικο σταυρό που κάποιοι τον ονόμασαν Kildalton Cross και μια στρογγυλή εκκλησία, που φτιάχτηκε έτσι προκειμένου να μην κρύβεται ο διάολος στις γωνίες.
Αυτό είναι το Islay και μαζί θα ταξιδέψουμε σε αυτό, μέσα από 4 διαλεχτές φιάλες ουίσκι την Κυριακή 11 Απριλίου στις 21:00.
Την παρουσίαση θα επιμεληθούν ο Νίκος Χατζηανδρέας και ο Γιάννης Αικατερινίδης.
Μια βραδιά λοιπόν, αφιερωμένη, στο αγαπημένο νησί όλων των φίλων της τύρφης, που αναμένεται…. καυτή!
Όσοι πιστοί προσέλθετε!
Line Up:
• PORT ASKAIG 19 50,4%
• LAPHROAIG 25 2020 49,8%
• BOWMORE 25 2017 43%
• ARDBEG Arrrrrrrdbeg Committee Release 51,8%

Μπείτε στο παρακάτω link και πραγματοποιείστε τη κράτησή σας: