THE GLENALLACHIE JOURNEY απο το tasters club

Επιστρέφοντας στα αγαπημένα σε όλους μας journeys, δηλαδή στις κάθετες γευστικές δοκιμές, θα ταξιδέψουμε στο Speyside, για να επισκεφτούμε το αποστακτήριο του GlenAllachie. Με την υπογραφή πια του Billy WalkerΗ Κοιλάδα των Βράχων ξανασυστήνεται δυναμικά, με τη μαεστρία του ανθρώπου που αναβίωσε τα GlenDronach, BenRiach και Glenglassaugh.

Η Tasting Day #40 όμως κρύβει μια έκπληξη. Θα έχουμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε τη Juliette Buchan, Export Manager του GlenAllachie και να δοκιμάσουμε μαζί της το line up, σε ένα μοναδικό masterclass. H Juliette, γαλλίδα στην καταγωγή αλλά σκωτσέζα στην καρδιά όπως λέει η ίδια, ασχολείται πολλά χρόνια με το σκωτσέζικο whisky, 12 από αυτά μάλιστα στην Gordon & MacPhail, ενώ κατέχει τον τίτλο της Keeper of the Quaich, από το 2016.

Μετά την εξάντληση των θέσεων σε 1,5 ώρα για την Tasting Day #40 – The GlenAllachie Journey, η Juliette και το GlenAllachie θα ήθελαν να ευχαριστήσουν το ελληνικό κοινό για την τόσο άμεση ανταπόκριση. Το The Tasters Club λοιπόν, μαζί με την Trinity Wines ανοίγουν επιπλέον 20 θέσεις για ένα νέο session. Οι 20 αυτές θέσεις αφορούν ένα ξεχωριστό masterclass με τη Juliette Buchan, με το ίδιο ακριβώς line up με το sold out event. Το link είναι το ίδιο, όπως και η διαδικασία συμμετοχής. Σπεύσατε!

Θα δοκιμάσουμε:

GlenAllachie

10 years old  58,2% Cask Strength Batch 3

12 years old  46%

15 years old  46%

18 years old  46%

25 years old  48%

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ €30 (ανά άτομο, συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ και μεταφορικών)

Η διαδικασία συμμετοχής είναι η ίδια με κάθε Tasting Day, με τη διαφορά ότι θα πρέπει να δηλώσετε διεύθυνση αποστολής για να σας στείλουμε τα samples. Οι θέσεις είναι 20. Η ημερομηνία του meeting θα ανακοινωθεί μόλις συμπληρωθούν οι θέσεις. Στόχος μας είναι να πραγματοποιηθεί την Κυριακή 24 Μαΐου.

Τα βήματα που ακολουθούμε είναι τα εξής:

1. Δήλωση στοιχείων στη φόρμα συμμετοχής για την Tasting Day #40

2. Πληρωμή με τραπεζική κατάθεση ή PayPal

(Λόγω της ιδιαιτερότητας του event και των περιορισμένων θέσεων, η εξόφληση πρέπει να γίνει άμεσα)

3. Αποστολή των samples στην διεύθυνση παράδοσης*.

4. Ανακοίνωση ημέρας και ώρας της online συνάντησής μας, μέσω της πλατφόρμας zoom.

5. Αποστολή με email του meeting link και οδηγίες σύνδεσης.

*οι αποστολές αφορούν μόνο διευθύνσεις εντός Ελλάδας

Το link για το event και τη δήλωση συμμετοχής είναι το παρακάτω: https://thetastersclub.gr/2020/05/11/new-event-tasting-day-40-the-glenallachie-journey/