Sherry Cask whisky Oloroso Vs Pedro Ximénez Vol. 1

Sherry Sherry ladyGoing through a motionLove is where you find itListen to your heart

Με αυτή τη σύντομη εισαγωγή μπαίνουμε στο κυρίως θέμα που δεν είναι άλλο από το whisky meeting του Greek Whisky Association που θα πραγματοποιηθεί τη Τετάρτη 20.03.2019 στις 19:30 στο Jazz In Jazz, Δεινοκράτους 4 στο Κολωνάκι, με τίτλο Sherry Cask whisky Oloroso Vs Pedro Ximénez Vol. 1.

Στο συγκεκριμένο event θα δοκιμάσουμε 5 μοναδικά ‘’σερατα’’ ουίσκι το κάθε ένα με τη δικιά του, μοναδική γευστική υπογραφή, παράλληλα με Οloroso και Pedro Ximénez Sherry, για να αποκρυπτογραφήσουμε τη συνεισφορά των βαρελιών στο τελικό αποτέλεσμα του αγαπημένου μας αποστάγματος. Για τη συγκεκριμένη εκδήλωση ο chef προτείνει:Tamdhu 12 (100% oloroso)Glenfarclas 15 (100% oloroso)Aberlour A’bunadhbatch 60 (100% oloroso)Lagavulin DE (px finish)Και μια φιάλη που μας έρχεται κατευθείαν από το αποστακτήριο του Glen Moray που δεν είναι άλλο από το Glen Moray 2010 Peated PX Finish.

Την ενορχήστρωση της βραδιάς θα την έχει ο Sherry educator& Whisky lover Γιάννης Κοροβέσης παρέα με τον Γιάννη Αικατερινίδη.

Σκουρόχρωμα σιρόπια λοιπόν ή κεραυνοβόλος έρωτας; Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε με σιγουριά…

ID Εκδήλωσης

Διοργάνωση: Greek Whisky Association

Πόλη: Αθήνα

Ημερομηνία:20/3/2014

Ωρα προσέλευσης: 19:00

Ωρα έναρξης: 19:30

Μέρος: Jazz In Jazz

Θέμα: Sherry Cask whisky Oloroso Vs Pedro Ximénez Vol1.

Θέσεις :26

Συντονισμός: Γιάννης Κοροβέσης/Γιάννης Αικατερινίδης

LineUp:

• Tamdhu 12
  • Glenfarclas 15
  • Aberlour A’bunadh batch 60
  • Lagavulin DE
  • Glen Moray 2010 Peated PX Finish.

Σε περίπτωση που χρειαστείτε περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.#Drink_well #Live_well

Με εκτίμηση,
Η Ομάδα του Greek Whisky Association