Blind Tasting – Islay Edition from The Tasters Club

Τρίτη, 12 Μαρτίου 2019 στις 8:30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί το 2ο blind tasting του The Tasters Club και θα αποτελείται μόνο από Islay single malt whiskies.

Αυτή τη φορά η “πρόκληση” φαίνεται θεωρητικά πιο εύκολη, αφού τα αποστακτήρια του νησιού είναι μόνο 8 και πολύ αγαπητά στο ελληνικό κοινό. Aπαλλαγμένοι από προκαταλήψεις και συμπάθειες ή επηρεασμούς από ετικέτες, απολαμβάνουμε τη διαδικασία και διασκεδάζουμε προσπαθώντας να μαντέψουμε σωστά.

Το line up της Tasting Day #31 περιλαμβάνει 8 οικείες Islay ετικέτες, που βρίσκονται και στην ελληνική αγορά. Το ζητούμενο είναι να ανακαλύψετε το αποστακτήριο κάθε εμφιάλωσης.

Θα δοκιμαστούν:
8 Islay single malt scotch whiskies

Όποιος έχει τις περισσότερες σωστές απαντήσεις θα κερδίσει μία φιάλη whisky αξίας 75 ευρώ, ενώ μία δεύτερη αξίας 45 ευρώ, θα κληρωθεί στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

Τη γευσιγνωσία θα διευθύνει ο whisky expert Πέτρος Χαριζόπουλος.

Το event θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 12 Μαρτίου στο SKYFALL Cocktail & Food Bar, Αρδηττού & Μάρκου Μουσούρου 1, Μετς στις 20:30.

Το κόστος συμμετοχής είναι 25 ευρώ ανά άτομο.
Δηλώσεις συμμετοχής στο link http://thetastersclub.gr/el/2019/03/04/new-event-tasting-day-31-blind-tasting-islay-edition/