ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΙΑ ΑγΑπης του Greek Whisky Association

H πρώτη γευσιγνωσία Αγάπης του Greek Whisky Association είναι γεγονός.

Μια φορά το χρόνο έχουμε σαν στόχο να διοργανώνουμε μια δράση και τα χρήματα να πηγαίνουν για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό. Για το έτος 2019, το Διοικητικό συμβούλιο του G.W.A αποφάσισε να στηρίξει την προσπάθεια της ‘’Φλόγας’’ Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια – παιδικός καρκίνος ( https://floga.org.gr )

Τη Παρασκευή 18.01.2019 και ώρα 20:30 θα πραγματοποιηθεί το πρώτο charity tasting αποκλειστικά για τα μέλη του Greek Whisky Association σην Αθήνα0.

Τα ουίσκι που θα δοκιμάσουμε εκείνο το βράδυ είναι:

• Balvenie 14 Peat week 2002 Speyside Single Malt Whisky (48.3%)

• Wolfburn Langskip Highland Single Malt Whisky (58%)

• Port Askaig 100° Proof Islay Single Malt Scotch Whisky (57.1%)

• Lagavulin 12 18th Release Special Releases 2018 (57.8%)

Και φυσικά θα υπάρχει και μια φιάλη έκπληξη.

Την εκδήλωση θα παρουσιάσει ο Χρήστος Κουλιζάκης

Ο Χρήστος Κουλιζάκης τα τελευταία 20 χρόνια σπουδάζει, ζει και εργάζεται στη Βρετανία και έχει αφιερωθεί τα τελευταία 17 χρόνια στη βιομηχανία των οίνων και οινοπνευματοδών ποτών, με ειδίκευση  στο ουίσκι.

Είναι απόφοιτος του Wine and Spirits Educational Trust, Plumton Wine College και της Oddbins Academy of Whisky καθώς και Whisky Ambassador Schools των εταιρειών Bowmore Morrisons, Diageo και Edrington.

Έχει εργαστεί για τις εταιρείες Oddbins, Berry Bros. & Rudd και World of Whiskies σαν διευθυντικό στέλεχος και υπεύθυνος εκπαίδευσης καθώς και σαν ειδικός σύμβουλος εκπαίδευσης προσωπικού και γευσιγνωσίας για διάφορες εταιρείες της Βρετανίας και της Ανατολικής Ευρώπης.

Άρθρα του έχουν φιλοξενηθεί κατά καιρούς σε διάφορα περιοδικά και ιστότοπους.

Προκειμένου να συμμετάσχετε στη συγκεκριμένη εκδήλωση θα πρέπει να είστε μέλος του Greek Whisky Association

Θέσεις: 25Συντονισμός: Χρήστος Κουλιζακης

Οι θέσεις για τη συγκεκριμένη δραστηριότητα είναι περιορισμένες οπότε θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πρόσθετη πληροφορία μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

#Drink_well #Live_wel

Με εκτίμηση,